4 sekundy 

Dzisiejsze lądowanie Falcona 9 nastąpi 4 sekundy wcześniej niż w przypadku IridiumNEXT-1. Ciekawe dlaczego? Mam dwie teorie – jedna to troszkę dłuższy niż poprzednim razem entry burn (to dzięki temu ze rakieta będzie miała troszkę chłodniejszy utleniacz dzięki rozpoczęciu tankowania 10 minut później). Dłuższy entry burn spowoduje że barka może być bliżej. A mniejsza odległość to krótszy czas lotu. Druga teoria to wręcz przeciwnie – krótszy entry burn i wejście w atmosferę z większą prędkością co pozwoli osiągnąć pozycję barki o 4 sekundy szybciej. 

Start już niedługo – okienko jest natychmiastowe i otwiera się o 13:25 a Kalifornii = 16:25 u mnie = 22:25 w Polsce. 

Edycja – wyglada na to że złośliwe łódki nie są domeną Cape Canaveral. Jakaś łajba jest na obszarze zabronionym i USCG ją przegania. Ale mają zdążyć na czas – okienko jest natychmiastowe i jak nie poleci o 13:25 to następna próba jutro. 

Elon zatweetował jeszcze lepsze zdjęcie tarek:

Następny ciekawy Tweet:

Barka musiała zmienić pozycję z uwagi na burzę – może być problem z lądowaniem. 

Webcast aktywny:

Warto dziś oglądać bo może być ciekawie!

Pogoda w Kalifornii okropna. Mgła i silny wiatr. Jeszce gorsza tam gdzie plywa JRTI. Szkoda było by stracić te ładne, nowe tarki.  

2 minuty i wszystko na zielono. 

Lecimy!

Ciekawe że był boostback burn przy lądowaniu na barce…. Zupełnie niepotrzebny ale pewnie nie chcieli za daleko odpływać. 

I wylądowała !!!!

Sped up version of today's rocket landing on the Droneship Just Read the Instructions (guess it did)

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Marek Cyzio Opublikowane przez: