50000 odsłon

Dziś licznik odsłon pokazał 50000 zaglądaczy. Wszystkim czytającym blog bardzo dziękuję za czytanie moich wypocin – rozpoczynając pisanie tego bloga nie spodziewałem się żadnego zainteresowania – w końcu kogo może interesować moje pisanie o rakietach na końcu świata? Okazuje się że jednak trafiłem w niszę informacyjną i blog cieszy się popularnością.

Te pierwsze 10 miesięcy obfitowało w wydarzenia:

I w ten sposób upłynęło 10 miesięcy… Ciekawe co przyniesie następne 10? Czy licznik dobije do 100 tysięcy w czerwcu 2012? Poważnie w to wątpie – bez promów kosmicznych zainteresowanie ludzi rakietami i kosmosem będzie powoli maleć. Choć to 10 miesięcy zapowiada się niezwykle interesująco – na przełomie listopada i grudnia poleci Falcon 9 z misją COTS 2/3 – pierwszą misją do ISS. Będzie to historyczny lot i mam nadzieję że będę go mógł zobaczyć z bliska. A w 2012 roku czeka nas wysyłanie promów kosmicznych do muzeów – będą pewnie piękne widoki promów zamontowanych na grzbiecie 747. Więc może nadal będzie to interesowało czytelników?

Aha, jeszcze trochę danych statystycznych:

  • na blog zajrzeli ludzie z 58 krajów – najwięcej oczywiście z Polski, na drugim miejscu jest USA a potem UK, Niemcy, Holandia, Kanada, Austria, Irlandia i Francja. 
  • średnio zaglądający czyta 2.15 posta przy każdej wizycie i zajmuje mu to 2:52 
  • 20% zaglądających to stali bywalcy mający mój blog w zakładkach, 16% ludzi trafia tutaj szukając czegoś w Google – np. „macanie penisa” czy „rakieta na komary”, choć zdarzają się bardziej wyszukane zapytania jak np. „program apollo mapa lotu kształt penisa” czy „komarki jak przerobić fotografię”, że nie wspomnę o „dlaczego nie chce mi otworzyć szablonu aligator” (!!!) czy też „drążek zmiany biegów w kształcie penisa”. Reszta ludzi trafia dzięki linkom z różnych stron.
  • najwięcej ludzi trafiło na mój blog dzięki temu artykułowi na Alert 24. Drugim największym źródłem zaglądających był ten artykuł na technologiach GW
Marek Cyzio Opublikowane przez: