Bilety do Kennedy Space Center – aktualizacja

Zauważyłem że sporo osób trafia na mój blog szukając informacji o biletach do Kennedy Space Center, zwiedzaniu Kennedy Space Center, zwiedzaniu Cape Canaveral i typ podobne. I większość z nich trafia do bardzo starego wpisu z 2011 roku w którym są już nieaktualne ceny i informacje. W związku z czym aktualizacja:

 • przede wszystkim to KSC VC wymyśliło sobie że będzie żądało $10 za parkowanie. A jak jedziemy RV to $15. Zapłacenie za parkowanie jest nieuniknione – w promieniu 10 mil nie ma miejsca gdzie można by zaparkować za darmo. 
 • wejście do KSC kosztuje obecnie $50 od osoby dorosłej i $40 od dziecka i w odróżnieniu od dawnych czasów pozwala tylko na JEDNO wejście JEDNEGO dnia (dawniej można było wrócić następnego dnia). Ale do Astronaut Hall of Fame można pójść następnego dnia. Annual Pass kosztuje $63 i daje $4.50 zniżki na każdy bilet = jeżeli wybieramy się w 4 osoby, to taniej jest kupić jeden Annual Pass i trzy bilety z $4.50 zniżką niż cztery normalne bilety. Do tego Annual Pass oferuje zniżki na zakupy śmieci w KSC oraz (ważne!) zniżki na jedzenie. A jako że jedzenie w KSC jest dość drogie, to nawet jedząc skromny lunch w cztery osoby możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 • obecnie dostępne są cztery dodatkowo płatne wycieczki:
  • Cape Then & Now – tutaj nic się nie zmieniło, wycieczka pokazuje „moje” muzeum, platformy startowe z dawnych czasów oraz platformy LC-37, LC-40 i LC-41. Wycieczka oferowana jest tylko RAZ dziennie, o 12:50 PM.
  • Vehicle Assembly Building Tour – to nowa wycieczka pozwalająca na wejście do VAB oraz podjechanie na miejsce widokowe przy oceanie z którego w dawnych czasach był świetny widok na promy kosmiczne. Wycieczka oferowana jest sześć razy dziennie, pomiędzy 10 AM a 2 PM
  • Launch Control Center Tour – to także nowa wycieczka, pozwala ona na wejście do Launch Control Center obok Vehicle Assembly Building. Wycieczka oferowana jest tylko raz dziennie o 1:20 PM
  • Launch Pad Tour – to ostatnia z „nowych” wycieczek – w czasie tej wycieczki można podejść bardzo blisko na platformę LC-39A, w miejsce które do niedawna było niedostępne dla nikogo poza pracownikami zajmującymi się obsługą promów. Wycieczka oferowana jest dwa razy dziennie – o 11:40 AM i o 1:40 PM.
 • KSC nie pozwala na kupienie więcej niż jednej wycieczki dziennie = jeżeli chcemy wszystko zobaczyć, to trzeba uzbroić się w Annual Pass, cztery dni wolnego, gruby portfel i pełen bak benzyny.
 • najważniejsza atrakcja KSC, która ma przyciągnąć miliony zwiedzających – Atlantis – nie jest jeszcze gotowa, obiecują że będzie otwarta w lecie tego roku, niestety nie ma jeszcze oficjalnej daty.
 • mając Annual Pass, nie da się zakupić biletów na wycieczki on-line, trzeba dzwonić pod numer 866-737-5235.

Mam nadzieję że te zaktualizowane informacje przydadzą się zaglądającym na bloga.

Marek Cyzio Opublikowane przez: