Ciekawy artykuł o początkach UFO

Space.com ma dziś interesujący artykuł o tym skąd się wzięło UFO. Pierwszą osobą która zauważyła UFO był pilot-amator Kenneth Arnold, a zdarzyło się to dokładnie 64 lata temu. Zobaczył ich aż dziewięć. Udało mu się zgrubnie oszacować ich prędkość na jakieś 1700 MPH (około MACH 2.5) i rozmiar (15-16 m rozpiętości skrzydeł). Ciekawy także był ich kształt:

Kenneth Arnold i zauważone przez niego UFO

Jak widać wcale nie były one jakimiś spodkami czy też talerzami. Ciekawostką jest, że kształt ten dość dokładnie pasuje do kształtu prototypu samolotu zaprojektowanego przez braci Horten:

Samolot braci Horten (zdjęcie z książki o Area 51)

(jest on także niezwykle podobny do kształtu lecącego pelikana):

Pelikan w locie

W związku z czym jedną z oficjalnych teorii wyjaśniających to zdarzenie jest przeszacowanie odległości (a przez to także prędkości obiektów) przez pilota – zamiast 9 UFO mogło być to 9 pelikanów.

Ale jeżeli ktoś czytał mój post o książce o Area 51, to pewnie zauważy ciekawą zbieżność dat – wypadek w Roswell, NM zdarzył się pod koniec czerwca 1947 roku – kilka dni po tym wydarzeniu. Także to co się najprawdopodobniej (wg. autorki książki) rozbiło w Roswell, to nie UFO, ale prototypowy, radziecki samolot oparty o projekt braci Horten.

Nadal jednak trudno mi jest uwierzyć że ZSRR miało już w 1947 roku technologię pozwalającą im na loty nad USA. Więc może jednak pelikany i balony?

Marek Cyzio Opublikowane przez: