Do czterech (?) razy sztuka

Dziś czwarta próba startu Falcona 9 z misją SES-9. Dla mających problemy z pamięcią szybkie podsumowanie trzech wcześniejszych prób + dodatkowego opóźnienia:
  • piwo nie jest wystarczająco zimne, poczekajmy jeden dzień
  • piwo nam zamarzło
  • kto się nam pałęta po podwórku?!?! + z piwa zrobił się szampan
  • piździ jak w Kieleckim, nie da się pić piwa
Ciekawe co dziś będzie? Czy piwo będzie w sam raz zimne i czy nie będzie w nim bąbelków? Tak, jadę dziś do Port Canaveral po raz czwarty ale planuję połączyć przyjemne z pożytecznym – umówiłem się ze znajomymi i pójdziemy gdzieś na kolację i na piwo po starcie. 
Rakieta podobno już pionowo na platformie, jak na razie nie ma żadnych niepokojących plotek o czymkolwiek co by nie działało. Ale we wcześniejszych próbach też wszystko było OK do ostatniego momentu. Pogoda planuje dziś współpracować – istnieje jedynie minimalne ryzyko pojawienia się naelektryzowanych chmur. 
Więcej wiadomości w miarę się ich pojawiania. Aha – od wczoraj mam trzy filtry ND – 8,4 i 2. A to oznacza że teoretycznie mogę robić zdjęcia z długim czasem naświetlania nawet w środku dnia 🙂 Szkoda tylko że muszę je montować na antycznym i raczej optycznie dość podłym obiektywie Nikona 18-35 F/3.5-4.5. Do tego boję się że może być za wąski do złapania pełnej trajektorii…

Edycja – prognozy wiatru są raczej pozytywne, choć za oknem dość mocno wieje:

Edycja 2 – tu można pobawić się w zgadywankę – zobaczcie że nisko ziemi wiatr wieje przede wszystkim z północy, a na wysokości 10 km ze wschodu.

Edycja 3 – SpaceX wstawił na Facebooka zdjęcie i informację że są zaniepokojeni wiatrem w górnych warstwach atmosfery. Jak widać pojawiło się troszkę chmurek.

Edycja 4 – Satelita Deimos2 zrobił zdjęcie barce Elona:

To koniec aktualizacji w tym poście jako że nie mam jak go edytować z telefonu = następne aktualizacje będą w nowym poście. 

Marek Cyzio Opublikowane przez: