Dziś następny test RS-25

Dziś następny z serii testów silnika RS-25, NASA planuje go pokazać na żywo w Nasa TV. Jakby ktoś miał dziś bezsenność, to o 22:30 polskiego czasu warto zajrzeć, sam test ma się rozpocząć o 23:00. 
Dziś ma być testowany silnik o numerku E0525 – ten sam, który testowano w czerwcu i  lipcu. Nie ma planów użycia go w locie rakiety SLS, silnik jest przeznaczony wyłącznie do testów i nigdy nie był w kosmosie z misją promu kosmicznego. Nie mogę znaleźć żadnych informacji jaki jest cel dzisiejszego testu – wiadomo że Aeroject planuje testowanie wielu zmian – nowej, lepszej izolacji termicznej (silniki są bliżej siebie i bliżej silników na paliwo stałe niż w promie), nowego kontrolera (tego, który opracowano dla silnika J-2X), nowej komory spalania (od silnika RS-68) oraz uproszczonych rur doprowadzających paliwo i utleniacz (także z silnika RS-68). Do tego silniki mają pracować przy 109% mocy nominalnej.
Aerojet ma obecnie 16 silników RS-25 na stanie, z czego osiem jest już przypisane do pierwszych dwóch misji rakiety SLS. NASA planuje zamówić sześć nowych RS-25E co pozwoliło by na dwa dodatkowe starty SLS’a. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: