Falcon 9 znowu na platformie

SpaceX przygotowuje rakietę Falcon 9 do dzisiejszego startu. Wytoczono ją z hangaru i podniesiono do pionu. Podjechałem na drogę 401 w Port Canaveral zobaczyć co tam widać i jak widać niewiele widać – jest duże zachmurzenie i spora wilgotność co powoduje że trudno zrobić zdjęcie z tej odległości. 
Statek Go Quest wyszedł z portu wczoraj, dziś parkuje sobie na Atlantyku na północny-wschód od platformy. 
Na forum NASASpaceFlight.com pojawiła się mapka – ostrzeżenie dla lotników z dzisiejszym obszarem zabronionym:
SpaceX wystosował ostrzeżenie dla mieszkańców Brevard County ze szczególnym uwzględnieniem Port Canaveral i Cocoa Beach – ostrzegają żeby przygotować się na spory huk kiedy to rakieta z naddźwiękową prędkością będzie się zbliżała do przylądka. Nie mogę się doczekać tego huku!!!
Planuję podjechać pod mój drugi dom w Cape Canaveral, zostawić tam samochód i wyruszyć plażą do Jetty Park. W planach są dwa zdjęcia z długim czasem naświetlania – na jednym mam nadzieję uwiecznić start a na drugim lądowanie. Nie biorę długiego obiektywu – w tych warunkach oświetlenia nie ma szans na udane zdjęcie. 
Exploration Tower w Port Canaveral została wynajęta przez SpaceX, który to zapewnia tam miejsca przedstawicielom prasy. Niestety tylko prawdziwej prasy – mój blog za takową nie jest uważany. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: