I mamy 2021

Wszyscy przeżyli? Komuś udało się zaszczepić? Moja żona dostała szczepionkę ale dali jej jakieś nie aktualne mikrochipy i cały wieczór mi blokowała internet bo jej się szczepionka aktualizowała. A poważnie to tak, zaszczepili ją i poza kilkoma dziwnymi objawami tego samego dnia zniosła szczepionkę raczej bezproblemowo.

Mi wojsko obiecuje szczepionkę jako osobie niezbędnej do utrzymania działalności muzeum, ale to i tak 4 grupa = może w marcu lub kwietniu dostanę.

A w świecie SpaceX dość nudno. Trwają prace nad SN-10, pozjadali do kupy cześć nosową. SN9 przeszedł testy ciśnieniowe – zarówno zwykły jak i kriogeniczny. I na razie tyle z Boca Chica. Może w tym tygodniu się coś ruszy. Podobno test statyczny ma być już jutro (poniedziałek) a lot pod koniec tygodnia. Ale to dość optymistyczny plan – nadal nie posprzątano w pełni lądowiska + nie naprawiono krateru.

Na Cape Canaveral cisza. Wbrew wcześniejszym informacjom obie barki stoją w porcie. A to oznacza że raczej startu w tym tygodniu nie będzie. Chodzą słuchy że są jakieś problemy z rakietą, ale nie wiadomo o co dokładnie chodzi. Podejrzewam (ale to tylko przypuszczenia bez żadnych dowodów) że coś wyszło podczas przeglądania danych z lotu NROL-108 (1059.5). Jednak dziś w nocy coś się dzieje wokół JRTI i możliwe że za chwilę wyruszy ona na wycieczkę. Szanse na to by dotarła na miejsce na czas są zerowe ale start może być dzień czy dwa później.

Marek Cyzio Opublikowane przez: