I mamy 2021

Wszyscy przeżyli? Komuś udało się zaszczepić? Moja żona dostała szczepionkę ale dali jej jakieś nie aktualne mikrochipy i cały wieczór mi blokowała internet bo jej się szczepionka aktualizowała. A poważnie to tak, zaszczepili ją i poza kilkoma dziwnymi objawami tego samego dnia zniosła szczepionkę raczej bezproblemowo.

Mi wojsko obiecuje szczepionkę jako osobie niezbędnej do utrzymania działalności muzeum, ale to i tak 4 grupa = może w marcu lub kwietniu dostanę.

A w świecie SpaceX dość nudno. Trwają prace nad SN-10, pozjadali do kupy cześć nosową. SN9 przeszedł testy ciśnieniowe – zarówno zwykły jak i kriogeniczny. I na razie tyle z Boca Chica. Może w tym tygodniu się coś ruszy. Podobno test statyczny ma być już jutro (poniedziałek) a lot pod koniec tygodnia. Ale to dość optymistyczny plan – nadal nie posprzątano w pełni lądowiska + nie naprawiono krateru.

Na Cape Canaveral cisza. Wbrew wcześniejszym informacjom obie barki stoją w porcie. A to oznacza że raczej startu w tym tygodniu nie będzie. Chodzą słuchy że są jakieś problemy z rakietą, ale nie wiadomo o co dokładnie chodzi. Podejrzewam (ale to tylko przypuszczenia bez żadnych dowodów) że coś wyszło podczas przeglądania danych z lotu NROL-108 (1059.5). Jednak dziś w nocy coś się dzieje wokół JRTI i możliwe że za chwilę wyruszy ona na wycieczkę. Szanse na to by dotarła na miejsce na czas są zerowe ale start może być dzień czy dwa później.

admin Opublikowane przez: