Komplikuje się start Falcona 9 z COTS2

Florida Today poinformowała przed chwilą że SpaceX ma jakieś problemy z testowaniem oprogramowania odpowiedzialnego za cumowanie Dragona do ISS i potrzebuje dodatkowy tydzień. Problem w tym że 5 maja startuje Atlas V z wojskowym satelitą komunikacyjnym a Eastern Test Range nie da się przestawić na nowy start w ciągu dwóch dni. W związku z tym mówi się coś o przesunięciu startu Atlasa V na 3 maja, ale podejrzewam że to nie nastąpi. Okno startu dla Falcona 9 zamyka się dość szybko, bo 14 maja na ISS leci nowa załoga z Bajkonuru i Dragon musi zacumować przed tą datą. Dodatkowo problemy z brzydką pogodą w ciągu ostatnich kilku dni spowodowały że statyczny test silników Falcona 9 został przesunięty na 26 kwietnia.

Aktualizacja – statyczny test silników został przesunięty na 27 kwietnia, planowana data startu na 7 maja a zapasowa data na 10 maja.

Aktualizacja 2 – Atlas V leci 3 maja a Falcon 9 siódmego maja. Atlas V ma okienko pomiędzy 14:46 a 16:46. Statyczny test silników Falcona 9 odbędzie się 30 kwietnia. Start Falcona 9 planowany jest na 9:38 rano – nie ma żadnych okienek, bo kapsuła musi dogonić ISS.

Marek Cyzio Opublikowane przez: