Niezwykły i zdumiewający wynalazek Polaków!

Na forum NASASpaceFlight.com pojawiły się informacje o niezwykłym i doniosłym i zdumiewającym i zachwycającym pomyśle Polaków – rakiecie z poprzecznym napędem EMdrive.  Rozwiązanie ma korzystać z zasad perpetuum mobile oraz aerodynamiki mikrofalowej – ciąg silnika EMdrive będzie opływał „skrzydło” a dzięki znanej z aerodynamiki różnicy ciśnień, wytworzy on siłę prostopadłą do kierunku fal. 
Całe rozwiązanie jest genialne, jednak największą zagadką jaką zostawili autorzy jest to czy postać narysowana na tym schemacie się uśmiecha czy raczej krzywi. Interpretację tej zagadki pozostawię czytelnikom.
Jedyne co mnie niepokoi w całym tym rozwiązaniu to jeden maleńki szczegół – idea silnika EMdrive zakłada że nie promieniuje on żadnych fal na zewnątrz a jedynie odpycha się od czasoprzestrzeni. W związku z czym aerodynamika mikrofalowa tego rozwiązania może nie dawać wymaganego ciągu a  fluxkondensatory nie będą miały pełnego natężenia pola. Myślę że to rozwiązanie może działać tylko w przypadku gdy połączy się go z maszyną czasu i wiertarką udarową. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: