Nowe wejście do KSC

Nowe wejście do Kennedy Space Center Visitor Complex

Musiałem dziś zwolnić się na chwilę z pracy i pojechać po nowe przepustki – najpierw do Cape Canaveral Air Force Station a potem do Kennedy Space Center Visitor Complex. CCAFS wprowadziło nowe środki ostrożności i wyrobienie przepustki wymaga przedstawienia całego zestawu najdziwniejszych dokumentów, przejścia przez pełny background check i tym podobnych fanaberii. Ale za to przepustka w końcu wygląda porządnie – poprzednia była wręcz śmieszna. Do tego policjant zajmujący się moją przepustką okazał się (bardzo zadowolonym!) pacjentem mojej żony, więc sobie trochę pogadaliśmy. Tak jak napisałem przepustka jest bardzo ładna, ale przepisy zabraniają mi pokazania jak wygląda 🙁

Za to w KSC dostałem na rok „Commander’s Club” z dziwnym dopiskiem „w/Media” (nie mogę nigdzie znaleźć co on oznacza). Nie jest to już takie dobre jak dawniejsze przywileje (miałem 12 biletów do KSC rocznie za darmo), ale lepsze niż nic – Commander’s Club daje darmowy parking, $10 zniżki dla każdej osoby towarzyszącej, 20% zniżki na jedzenie itp. Ze zniżki na jedzenie mam nadzieję kiedyś skorzystać, bo otworzono w KSC zupełnie przyzwoity bar oferujący coś więcej niż hot dogi i hamburgery. Nawet piwo jest!

Przy okazji zrobiłem komórką dwa zdjęcia nowej fontanny przy wejściu do KSC – jest ona naprawdę ładna, choć widać pewne niedoróbki (zacieki!).

Budowa budynku dla promu Atlantis jest już bardzo zaawansowana i wygląda na to że zostanie otworzony zgodnie z planem w lecie tego roku. Ale pomarańczowy zbiornik nadal leży sobie w okolicach Exploration Park – ciekawe kiedy go połączą z rakietami bocznymi i postawią przed budynkiem?

Zbliżenie na fontannę przed wejściem do KSC VC

Marek Cyzio Opublikowane przez: