Nowości od Planetary Resources, Inc,

Upłynął już rok od czasu powstania firmy Planetary Resources, Inc. W ciągu tego roku zdążyła się pojawić konkurencja (Deep Space Industries), czytelnicy bloga mieli także możliwość poczytania o Tomu Jonesie – astronaucie, który jest konsultantem Planetary Resources. Ale poza tym to raczej niewiele się działo.

Space.com opublikowało wczoraj artykuł w którym można dowiedzieć się, jakie plany ma firma. I wygląda na to że jednak poza zbieraniem pieniędzy od inwestorów pracują nad czymś – wg. artykułu, Planetary Resources wyśle w kosmos pierwsze satelity już w przyszłym roku.

Satelity będą małe (spełniające ograniczenia specyfikacji potrójnego CubeSat 30cm x 10cm x 10cm), a ich celem będzie przetestowanie różnych technologii niezbędnych do zbudowania pojazdów Arkyd-100 (cóż za ohydna nazwa!). Zgodnie z zasadami nazewnictwa, przyjętymi pewnie z filmów z Austinem Powers’em, te małe satelity będą nazwane Arkyd-3.

Pierwsze Arkyd-100 mają się pojawi na orbicie już w 2015 roku. Mają one ważyć około 15 kg (dwa miesiące temu mówiono o 11 kg, ale chyba puchną) i mieć za zadanie obserwację potencjalnych asteroidów z orbity Ziemi.

Marek Cyzio Opublikowane przez: