Patricia – najmocniejszy huragan w historii

Huragan Particia który dziś wieczorem uderzy w pacyficzne wybrzeże Meksyku jest oficjalnie najmocniejszym huraganem, jaki kiedykolwiek został zarejestrowany. Wczorajsze obserwacje wykonane przez USAF Hurricane Hunters wykryły watr o prędkości 206 MPH = 331 km/h! Tak mocnego huraganu nie było w 70-cio letniej historii USAF Hurricane Hunters. Do tego Patricia jest huraganem, który uderzy w pacyficzne wybrzeże Meksyku, co zdarza się raczej rzadko – huragany tworzące się na Pacyfiku u wybrzeży Meksyku najczęściej niegroźnie uciekają na Pacyfik czasem zagrażając Hawajom. Ten jednak zdecydował się skręcić.
Patricia ma też związek ze SpaceX – niezwykle ulewne deszcze jakie ma ten huragan przynieść w połączeniu z lejącym od wczoraj ulewnym deszczem związanym z obszarem niskiego ciśnienia jaki nadszedł znad zatoki Meksykańskiej mają spore szanse na znaczące opóźnienie testu statycznego silników Falcona 9, który to miał się odbyć dziś lub jutro. Do tego powodzie jakie ten huragan spowoduje (przewiduje się katastrofalne ilości deszczu) mogą spowodować że trasa transportu F9 może być nieprzejezdna. Wszystko to najprawdopodobniej spowoduje opóźnienie startu F9 z ORBCOMM do połowy grudnia.

McGregor, TX

P.S. Huragan kategorii 5 jest wystarczająco mocny by unieść w powietrze samochody. Człowiek nie jest w stanie nawet się czołgać przy tej prędkości wiatru, zostaje porwany.

Edycja – Patricia pobiła następny rekord – wiatr w porywach osiąga prędkość 250 MPH = ponad 400 km/h!!!!!

Marek Cyzio Opublikowane przez: