Pogoda się psuje

To najnowsza prognoza pogody na godzinę 16:30 dzisiaj. Jak widać nie będzie dobrze ani na platformie ani (tego nie widać, ale możemy założyć) w miejscu gdzie stoi barka. Co więcej jutro szanse na dobrą pogodę są jeszcze mniejsze. Sea breeze ma zacząć cofać się w stronę oceanu jeszcze wcześniej niż dzisiaj. Niestety pogoda na Florydzie jest już bardziej letnia niż wiosenna. A lato to nieustanne opady deszczu po południu, kiedy to nagrzane powietrze znad środka Florydy zderza się z wilgotnym powietrzem znad Atlantyku i całość zamienia się w burzę i opady deszczu.

Edycja – sea breeze poszło trochę w głąb lądu, na tyle daleko że nie zagraża CCAFS. Jest szansa że rakieta dziś jednak poleci. Niestety nie mam czasu by się wybrać na jej zobaczenie. A z domu raczej nic nie zobaczę, bo zachmurzenie jest spore.

Edycja 2 – pojawiła się chmura nasłana przez wrogie SpaceX siły, która kieruje się w stronę północno-wchodnią i może za chwilę być za blisko platformy.

Edycja 3 – złośliwa chmura wlazła w zabroniony obszar na 2:48 przed startem i trzeba było start odwołać. Następna próba jutro…

I chmura która zepsuła dzisiejszy pokaz ogni sztucznych:

Marek Cyzio Opublikowane przez: