Prognoza pogody na jutrzejszy start

Weather Underground pokazuje że jutrzejszy start może zostać odwołany – wypada on idealnie w momencie kiedy nad nami przechodzić będzie silny front atmosferyczny. Oczywiście fronty mają to do siebie że potrafią się spóźnić – istnieje szansa że i ten będzie poruszał się wolniej niż przewidują to modele i dotrze nad Cape Canaveral później. To by rozwiązało problem burz. Jednak problemem będzie nadal wiatr – ma on robić się coraz bardziej porywisty od jutra rano. 
Wczorajsza prognoza z Patrick AFB daje 60% szans na wystarczającą pogodę w czasie okienka startowego. Ważniejsza będzie jednak dzisiejsza prognoza – będziemy wiedzieli czy front atmosferyczny przyjdzie dokładnie w czasie okienka czy jednak się trochę opóźni. Będziemy także wiedzieli czy sam front będzie bardzo burzowy czy raczej mniej. Kilka dni temu zamieszczałem filmik z tego jak wyglądają u nas przejścia frontów atmosferycznych – miejmy nadzieję że ten jutrzejszy nie będzie taki zwariowany. Niestety The Weather Channel trochę nas straszy:
Tegoroczne El Nino spowodowało że sezon tornad rozpoczął się troszkę wcześniej i jest troszkę bardziej intensywny niż w poprzednich latach. Od początku roku zanotowano 74 tornada – to akurat nic specjalnego, jednakże na Florydzie było w tym roku jedno tornado kategorii EF-3 – pierwsze od 1988 roku (tornada są częste na Florydzie, jednak zwykle są one słabe – EF-0 i EF-1).
Ahh, zapomniałem dodać zdjęcia wczorajszego nocnego nieba!

Marek Cyzio Opublikowane przez: