Przeplatanka

Problemy z butlami na sprężony hel spowodowały że lot satelity Turkmenistan-sat został odłożony aż do 24 kwietnia. Jednak nie spowoduje to obsunięcia się lotu CRS-6 – jest on obecnie planowany na 10 kwietnia. Wyjaśniło się także że problemy z butlami wykryto w fabryce i na wszelki wypadek SpaceX wymienia wszystkie butle z tej samej partii produkcyjnej w której wykryto problem.
Co to oznacza dla nas? Następny lot Falcona 9 będzie z próbą lądowania!!!!
Edycja, żeby nie robić z tego nowego postu – jeżeli uda się temu pierwszemu stopniowi szczęśliwie wylądować, to pojedzie on do Nowego Meksyku i SpaceX będzie tam próbował wykonać tą rakietą kilka lotów na duże wysokości by sprawdzić granice wytrzymałości. Dlaczego do Spaceport America a nie do swojej obecnej placówki testowej w McGregor, TX? W Texasie SpaceX ma ograniczenie pułapu na który może pozwolić wznieść się Falconowi 9. W Spaceport America nie ma takich ograniczeń.
Następnym krokiem milowym ma być powrót na platformę – jest on także planownay na ten rok, w ramach misji Jason-3. Falcon 9 wrócił by na platformę SLC-4 w Vandenberg. Jednak nie jest to pewne, jako że SpaceX już ma gotową „barkę Elona #2” na zachodnim wybrzeżu na wypadek gdyby rakieta musiała z różnych powodów lądować na oceanie. 
Pierwsze lądowania na LC-1 w CCAFS są także planowane na ten rok, ale dopiero za pomocą Falconów 9 v 1.2.
Edycja 2 – test systemu ratowania kapsuły Dragon V2 odbędzie się pomiędzy przed 24 kwietnia. Niestety nie wiem czy oznacza to że test odbędzie się na przełomie marca i kwietnia czy że nastąpi on w dziurze pomiędzy CRS-6 i Turkmenistan-sat. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: