Przerabiają osłony termiczne

Elon Wielki powiedział że przerabiają osłony termiczne na następnym Starship który ma lecieć i to jest największe ograniczenie czasowe. Nowe kafelki mają być 2x mocniejsze niż obecne a będą położne na osłonę ablacyjną która ma zapewnić przetrwanie rakiety w wypadku odpadnięcia kafelka. Ile więcej to będzie ważyć? Trudno powiedzieć ale na pewno wiele ton. Wg. Elona uda się im kompletnie przerobić następny Starship w ciągu miesiąca. Trochę nierealne tempo, raczej spodziewam się 2-3 miesięcy zanim zobaczymy następny lot.

Elon wypowiedział się krytycznie na temat drukowania rakiet techniką 3D ale miało to sens – drukowanie 3D jest idiotycznym sposobem masowej produkcji czegokolwiek a jego zastosowania są bardzo ograniczone.

Elon wspomniał także coś o lądowaniu na wieży i o tym jakie będzie to wspaniałe rozwiązanie. Coraz bardziej podejrzewam że zmusi inżynierów do tej próby w następnym locie. W końcu jak się udało miękko wodować Starship pomimo potężnych uszkodzeń, to może się uda wylądować boosterem na wieży. Gorzej jak się nie uda ale Elon lubi ryzykować.

Marek Cyzio Opublikowane przez: