Ściśle tajna zagadka

Pojawiły się (prawdopodobnie fałszywe) plotki że okienko startowe Falcona 9, które w niedzielę było o 18:10:12, dziś miało być o 18:07:49 a jutro ma być o 18:05:26 związany jest z jakimś ściśle tajnym satelitą który o właśnie tych porach znajduje się we właściwej pozycji. Dlaczego?

Wystrzelenie obiektu do punktu L1 (czyli inaczej mówiąc poza zasięg przyciągania Ziemi) może być wykonane z praktycznie dowolnego punktu na ziemi i w praktycznie dowolnym momencie. To teoria, zakładająca natychmiastowe zmiany prędkości. W rzeczywistości jest troszkę trudniej i jednak istnieją pewne ograniczenia – przede związane są one z zakresem trajektorii na które można bezpiecznie wystrzelić rakietę z danego punktu a także z maksymalnym czasem jaki może upłynąć między uruchomieniami silników drugiego stopnia. Jednak np. w czasie misji Apollo okienko startowe było otwarte przez dwie godziny dziennie. Technologia poszła od tego czasu dużo do przodu i Falcon 9 dysponuje komputerem o nieporównanie większych możliwościach obliczeniowych. Wynika z tego że ograniczeniem rozmiaru okienka nie są ograniczone mechaniką orbitalną lub możliwościami rakiety, a czymś innym. A jak nie wiadomo o co chodzi i nikt nie chce powiedzieć o co chodzi, to pewnie jest to tajne.

Drugim kluczem do rozwiązania zagadki są zmiany momentu w którym można wystrzelić F9 – są one dokładnie o dwie minuty 23 sekundy przesunięte. Wskazuje to na coś latającego po jakiejś dość ciekawej orbicie.

W związku z czym mam dwa zadania dla czytelników:

  • zidentyfikowanie orbity na której znajduje się ten satelita tajemniczy satelita – musi ona pojawiać się nad określonym miejscem nad ziemią co najmniej raz na 24 godziny i to o 00:02:23 wcześniej każdego dnia.
  • znając orbitę przejrzenie listy wojskowych satelitów i zidentyfikowanie podejrzanego/podejrzanych

Ciekawe czy mam czytelników którzy dysponują odpowiednią wiedzą by rozwiązać tą ściśle tajną zagadkę?

Marek Cyzio Opublikowane przez: