SpaceX’owe plotki

Keith Wallace, który mieszka w McGregor, TX poinformował na Facebooku że SpaceX dokonał wczoraj jakiegoś bardzo głośnego testu. Nie wiadkomo dokładnie co testowano – możliwe że był to pierwszy stopień Falcona 9 przeznaczonego dla satelity SES-9, możliwe także że był to test Raptora. 
Drugą plotką jaka się pojawiła jest wpis Matthew Travis’a informujący o tym że wczoraj w nocy zapalone były światła na LC-40 = prace wrą. Jednak typowe źródła informacji o planowanych testach statycznych i startach nadal milczą = SpaceX wyraźnie nie ma ustalonych sztywnych dat jeszcze. 
Jako że zbliża się okres przedświąteczny, to zaplanowanie startu może wymagać większej ilości czasu – wiele osób bierze urlopy i SpaceX powinien jak najprędzej poinformować o swoich planach innych graczy. Dlatego oczekuję jakichś konkretniejszych informacji o planowanych datach startów jeszcze w tym tygodniu. Wszelkie znaki na ziemi i morzu wskazują na to że SpaceX planuje grudniowy start, jednak dziś już 1 grudnia!

I ostatnia plotka – James Dean z Florida Today zatwitował że SpaceX ma nadzieję wylądować „następnym” pierwszym stopniem na LC-1/LC-13. „Następny” raczej nie odnosi się do ORBCOMM- 2 – ten na pewno będzie lądował na barce. I raczej nie odnosi się do SES-0 – satelita jest na tyle ciężki, że nawet nowa wersja F-9 nie ma wystarczająco paliwa na powrót do LC-1/LC-13 (natomiast są szanse na lądowanie na barce). Więc moim zdaniem „następny” oznacza CRS-8 pod koniec stycznia.

Edycja – wygląda na to że SpaceX planuje jednak lądowanie na LC-1/LC-13 w czasie misji ORBCOMM-2!!! Elon Musk powiedział to pracownikom w czasie spotkania wczoraj (informacja od pracownika).

Edycja 2 – SpaceX planuje wstępnie start na 15 grudnia!

Marek Cyzio Opublikowane przez: