Tajny pakt Muska

https://instagram.com/p/Bi43eF1DsLt/

Potwierdziły się plotki o tajnym pakcie jaki Elon Musk zawarł kilka miesięcy z Narodowym Zrzeszeniem Dentystów. Elon wypuszcza specjalne słodycze – Boring Candy. Jest ono tak zrobione by się przykleić do zębów konsumenta i tworzyć ogniska próchnicy.

A w międzyczasie dowiedzieliśmy się że NASA już niedługo podejmie decyzje o tym czy pozwoli SpaceX na tankowanie rakiety z astronautami w kapsule i co więcej są spore szanse na to że decyzja będzie pozytywna. Kluczowe było doprowadzenie COPV do stanu w którym ryzyko eksplozji jest wystarczająco małe. Jako że było to także wymaganie na to by astronauci mogli polecieć rakietą, to możemy założyć że SpaceX się to udało i że NASA po przeanalizowaniu danych nie będzie miała nic przeciw tankowaniu z astronautami na pokładzie. To wszystko sprawa statystyki – jakie są szanse na to że rakieta pieprznie w czasie takiego procesu a jednocześnie system ratowania astronautów ich nie uratuje. Jak są odpowiednio niewielkie, to nie ma powodu dla którego NASA miała by się do tego przyczepić. Ważne było tylko to by znaleźć solidne oszacowanie tego ryzyka – dlatego to SpaceX prowadził długotrwałe badania nad COPV i warunkami w których mogą one powiedzieć „pa pa”.

To moim zdaniem wspaniała wiadomość, zdecydowanie lepsza niż informacja o nowych słodyczach 😉 Daje to nadzieję na to że SpaceX w przyszłym roku wyśle pierwszych astronautów do ISS (w ramach drugiego lotu testowego).

Marek Cyzio Opublikowane przez: