Trochę plotek

Troszkę plotek na wieczór.

Po pierwsze dziś zrobiłem spory objazd CCSFS i KSC i niniejszym informuje że Blue Origin wytoczył poza hangar coś co albo jest transporterem New Glenn albo T/E. Trudno powiedzieć co to jest bo za bardzo z ulicy nie widać. Ale coś się rusza i to dobry znak.

Po drugie SpaceX bardzo intensywnie pracuje nad budową platformy orbitalnej dla Starship/SuperHeavy na Lc-39A. Pamiętacie jak w Boca Chica stawiali zbrojenie dla słupów na których stoi platforma? To się właśnie dzieje w KSC. Dziś wyraźnie drugi taki słup stawiali. Potrzeba ich sześć.

Po trzecie podobno SpaceX już podjął decyzję że BN-4 nie poleci – jak na razie jest używany do testów tankowania ale jak te się skończą pójdzie prawdopodobnie na złom. Podobnie z SN-20. Ale to plotki a jak wiecie w SpaceX nikt łącznie z Muskiem nie wie dokładnie co będzie za miesiąc.

Po czwarte SpaceX czeka dość nerwowy kwiecień. Dwa loty załogowe! Trzeciego kwietnia Axiom-1 i 15 kwietnia Crew-4. Do tego także 15 kwietnia NROL-85, na początku kwietnia Transporter-4 i gdzieś w kwietniu Nilesat-301.

Marek Cyzio Opublikowane przez: