W styczniu?

Wygląda na to że NASA jednak nie przydzieli dziś kontraktów na drugą serię lotów towarowych do ISS. Nie za bardzo wiadomo co jest powodem odsunięcia decyzji, jednak to że mówi się o styczniowej dacie wskazuje na to że NASA chce poczekać z ogłoszeniem kontraktów aż do momentu kiedy zarówno orbital jak i SpaceX dostarczy ładunek na ISS. Cygnus leci na początku grudnia, Dragon planowany jest na początek stycznia. Możliwe że nie było by politycznie poprawnym przydzielenie kontraktu firmie/firmom w sytuacji kiedy ostatni lot był porażką. 
Drugą plotką jest to że NASA przydzieli trzy a nie dwa kontrakty. Europejski ATV już nie lata do ISS a japońskiemu HTV zostało dosłownie kilka lotów – NASA potrzebuje więcej lotów niż dwie firmy są w stanie zapewnić. Zakładając taką sytuację możemy być pewni że kontrakt wygrają SpaceX i Orbital ATK – obie firmy mają własne rakiety. A trzeci kontrakt wygra firma korzystająca z Atlasa V – albo Boeing albo Sierra Nevada. 
Edycjanajnowsze plotki wskazują na to że Boeing odpadł a Sierra Nevada, Orbital ATK i SpaceX dostały kontrakt; NASA jedynie pracuje nad szczegółami zanim ogłosi oficjalnie kto i ile. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: