Więcej widowiskowych startów z KSC


View Larger Map

SpaceFlorida poinformowało dziś że US Navy zdecydowało się wyremontować (czy też raczej zbudować od nowa) platformy LC-25 i LC-29 (których resztki widać w centrum mapki powyżej) i stworzyć na nich centrum testowania strategicznych pocisków balistycznych. Będą z nich wystrzeliwane nowe wersje pocisków Trident II – D5LE. Platformy znajdują się bardzo blisko Port Canaveral a w szczególności Jetty Park = będzie wspaniałe miejsce do obserwowania startów. Miejmy nadzieję że program modernizacji strategicznych pocisków balistycznych wymagać będzie wielu testów!

Platforma LC-25 używana była od 1956 roku do 1969 roku i startowały z niej rakiety Polaris (na platformie był symulator ruchów statku) a potem Poseidon i Trident.

Platforma LC-29 używana była od 1959 roku (z przerwami) do 1980 roku – startowały z niej rakiety Polaris a następnie brytyjska wersja Polarisa – Chevaline.

Edycja – eksperci twierdzą że większość prac związana będzie z integracją systemów elektronicznych a szanse na jakieś loty są niewielkie.

Marek Cyzio Opublikowane przez: