Zbiornik popłynął

Stali czytelnicy pamiętają pewnie pomarańczowy zbiornik, który leżał sobie w Kennedy Space Center Visitor Complex niedaleko repliki promu kosmicznego. Zarówno replika jak i zbiornik (oraz podróbki rakiet bocznych) musiały zostać usunięte podczas budowy budynku dla Atlantis.

Chodziły plotki że ten zbiornik pójdzie na złom, ale jak widać na obrazku tak się nie stało. Zbiornik + pojazd do transportu załogi + kilka innych drobiazgów dostało bardzo mało znane muzeum – Wings of Dreams Aviation Museum. Biorąc pod uwagę, że ten zbiornik jest „prawie prawdziwy”, to jego przyznanie muzeum, którego całe zbiory składają się z 6 samolotów i niewielkiej ilości kosmicznego złomu, jest co najmniej dziwne. Pewnie nikt inny tego nie chciał…

Zbiornik płynie barką do miejscowości Palatka, FL – najpierw wzdłuż wybrzeża do Jacksonville, FL, a potem rzeką spowrotem na południe.

* zbiornik jest „prawie prawdziwy” w tym sensie że został wyprodukowany jako egzemplarz testowy i służył do testów „pasowania”. Oczywiście w kosmos nie poleciał, bo pomarańczowe zbiorniki z kosmosu nie wracały.

Marek Cyzio Opublikowane przez: