$8M dla Blue Origin

W piątek North Brevard Economic Development Zone przegłosowała danie Blue Origin $8M na budowę fabryki przy bramie do KSC (w znanym czytelnikom Exploration Park). A dziś komisja zarządzająca Brevard County zaaprobowała tą rekomendację i Blue Origin dostanie pieniądze. I to prawdziwe pieniądze a nie zwolnienia podatkowe – prawdopodobnie county wybuduje im tą fabrykę a Blue Origin weźmie ją w leasing. Jako że całość będzie na terenie będącym własnością rządu federalnego, to Blue Origin nie będzie płacił podatków. Blue Origin zamierza zatrudnić 330 osób.
Blue Origin będzie używał LC-36 do wystrzeliwania swoich rakiet. Platforma (a właściwie to dwie platformy – LC-36A i LC-36B) jest własnością Space Florida i jak dotąd stała praktycznie pusta (Moon Express ma kontrakt na testowanie na niej swojego lądownika księżycowego). Ostatni start jaki się odbył z LC-36A to lot rakiety Atlas IIAS w 2004 roku a z LC-36B to lot Atlas III w 2005 roku. LC-36 jest świetnie widoczna z Jetty Park – oglądanie startów z tej platformy będzie bardzo wygodne.
Brevard County zaaprobowało także zwolnienie od podatków firmy Lockheed-Martin. Lockheed-Martin w zeszłym roku kupił Astrotech (miejsce gdzie przygotowywane są do startu satelity wojskowe) i planuje rozbudowę. A wraz z nią zatrudnienie około 300 osób. County dało firmie za to 10 lat zwolnienia od podatku na łączną sumę $3.97M. Lockheed-Martin nie poinformował dokładnie, co planuje robić w Astrotech, ale plotki wskazują na to że L-M chce produkować tutaj satelity. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: