Zaległości – dyplomy w UCF

Dziś post dla ciekawych nie-rakietowego USA – kilka zdjęć z ceremonii wręczenia dyplomów ukończenia szkoły wyższej na University of Central Florida. Tak się złożyło że moja córka właśnie skończyła studia (dostała dyplom Bachelor of Science in Biomedical Sciences) i trzeba było się wybrać na ceremonię wręczenia dyplomów.
UCF jest (w zależności od sposobu liczenia) największą lub drugą największą uczelnią w USA. Studiuje na niej ponad 60 tysięcy ludzi! Można studiować na jednym z 200 kierunków – od zarządzania hotelami, poprzez informatykę, mechanikę, elektrykę, biologię, fizykę a skończywszy na medycynie. 
Dla ciekawskich – finansowo studnia na UCF były bardzo tanie – Floryda ma stypendium o nazwie Bright Futures, które płaci za większość kosztów szkoły. Nie liczyłem łącznych kosztów studiów, ale zmieściły się one na pewno w $10K (a pewnie nawet mniej). Cena semestru zależała od ilości i rodzaju zajęć jakie sobie córka wybrała, ale zazwyczaj nie przekraczała $1500. Tak więc studiowanie w USA wcale nie jest takie drogie jak to się opowiada w Polsce. 

Dyplomy w UCF
UCF

Dyplomy w UCF
UCF

Dyplomy w UCF
UCF Arena gdzie rozdawano dyplomy

Dyplomy w UCF
Córka gotowa do zostania absolwentem

Dyplomy w UCF
Z jakiegoś dziwnego powodu była szkocka orkiestra zawodząca niesamowicie

Dyplomy w UCF
Ciało dydaktyczne dwóch wydziałów – nauk biomedycznych i zarządzania hotelami

Dyplomy w UCF
Facet który przemawiał – nawet śmiesznie
Dyplomy w UCF
Córka dostaje dyplom – taśmowa akcja była – rączka, dyplom, następny

Dyplomy w UCF
Hala i ansolwenci

Marek Cyzio Opublikowane przez: