90%

Szanse na udaną pogodę w czasie jutrzejszego okienka startowego Falcona 9/SES-11/Echostar-105 są 90%. Czyli mówiąc inaczej pogoda na pewno nie przeszkodzi.

Zakładając że jutrzejszy lot będzie udany a inspekcja rakiety po wylądowaniu nie pokaże niczego złego, to możemy się spodziewać kilku ciekawych komunikatów prasowych – oczekuje się że po trzecim udanym locie używanej rakiety NASA zgodzi się na używanie używanych F9 do lotów CRS a ubezpieczyciele Iridium pozwolą firmie na użycie takich do następnych lotów IridiumNEXT. Jednocześnie pojawiły się ciekawe plotki o jakimś pierwszym stopniu którego użycie jest niezwykle tajemnicze i może być związane z jakimś nie ujawnionym jeszcze projektem wojskowym. Na razie to tylko plotki ale jak coś konkretnego się pojawi to będę raportował.

A na koniec bardzo prozaiczna a jednocześnie niezwykle ważna informacja – w Port Canaveral otworzono pub w którym serwowane jest 60 rodzajów piw z beczek. Pub ma siedzenie na zewnątrz strategicznie ustawione tak by dało się obserwować starty rakiet. A to oznacza że pewnie wiecie gdzie jutro będę na start F9 😉

Marek Cyzio Opublikowane przez: