Consumer Reports uważa Lexusy za najlepsze samochody

Consumer Reports ogłosił dziś że ich zdaniem najlepszą marką samochodów w USA jest Lexus. Niestety cały artykuł jest dostępny wyłącznie dla prenumerujących Consumer Reports, ale z darmowego fragmentu możemy się dowiedzieć że:

 • Consumer Reports rekomenduje wszystkie bez wyjątku modele Lexusa
 • Zaraz za Lexusem uplasowały się dwie inne, japońskie marki – Mazda i Subaru
 • Pierwszą piątkę najlepszych marek w USA zamykają Toyota i Acura.
 • W pierwszej dziesiątce, osiem marek pochodzi z Japonii

Niestety tyle tylko wiadomo z części „darmowej” artykułu. Jest jeszcze wzmianka o luksusowych markach europejskich, które uplasowały się daleko za czołówką, ale nie są one wymieniane z nazwy.

Amerykańskie marki także nie uplasowały się wysoko – Chrysler i Dodge z uwagi na ponadprzeciętną zawodność (Dodge został wybrany za najgorszą markę w USA), a Ford i Lincoln za turbodoładowanie zawodne i paliwożerne silniki EcoBoost, nieudane skrzynie dwusprzęgłowe i system MyTouch (miałem kiedyś okazję wynająć samochód z tym systemem – Lincolna MKX – i było to najgorsze rozwiązanie jakie w życiu widziałem).

Wiadomo natomiast że nie brano pod uwagę marek Fiat, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Porsche, Ram, oraz Smart z uwagi na zbyt małą ilość danych o niezawodności tych samochodów.

Edycja – dzięki uprzejmości kolegi z New Jersey (którego niniejszym serdecznie pozdrawiam), miałem okazję przeczytać cały artykuł. I oto dodatkowe informacje które mogą się przydać czytelnikom:

 • w pierwszej dziesiątce pojawiło się Audi. Consumer Reports informuje że pojazdy tej marki są generalnie niezawodne, należy się jedynie wystrzegać jak ognia Audi S4/S5. Za to bardzo polecane jest A6 – CR twierdzi że to najlepszy samochód w swojej klasie.
 • należy także unikać turbodoładowanych Mini, które podobno sypią się bardzo (co ciekawe nieturbodoładowane są przyzwoicie niezawodne)
 • VW bardzo nie wyszedł nowy Beattle oraz Touareg – oba są wyjątkowo zawodne
 • najbardziej niezawodne samochody w USA wg. Consumer Reports to Scion’y.
 • BMW nie dostało rekomendacji CR z uwagi na zawodność wielu modeli
 • W przypadku Chryslera tylko jeden samochód jest niezawodny – model 300 ale tylko z silnikiem V6.
 • Dodge ma tylko jeden samochód warty rekomendacji – Durango. Wszystkie inne uważane są za zawodne.

Moje osobiste doświadczenia z marką Chrysler są dość negatywne – kilka lat temu wynająłem w Las Vegas Chryslera 200 na wycieczkę do Zion (o której tu pisałem). I jeszcze nie zdążyliśmy wyjechać z Vegas jak pojawił się problem – odpadł kawałek nadwozia! Samochód był nowy, miał na liczniku 300 mil. Po obejrzeniu odpadniętego kawałka odkryłem że ktoś, kto składał ten samochód po prostu zapomniał przykręcić tego kawałka. Resztę drogi jechałem z duszą na ramieniu, zastanawiając się co jeszcze nie przykręcili i czy mam np. hamulce i czy mi koło nie odpadnie w czasie jazdy.

Marek Cyzio Opublikowane przez: