GRAIL nie poleciał

Dziś rano planowany był start rakiety Delta II z satelitami GRAIL (nie wiedzący o co chodzi proszeni są na kliknięcie tutaj). Wziąłem wolne z pracy i wybrałem się zobaczyć ten start. Pogoda była ładna, więc miałem nadzieję że rakieta poleci.

Start postanowiłem obejrzeć z Jetty Park w Cape Canaveral. Oczywiście pół Florydy miało ten sam plan i jak już udało mi się zaparkować i podejść bliżej, moim oczom ukazał się taki widok:

Tłumy czekają na start Delta II z satelitami GRAIL – 8 września, Jetty Park, Cape Canaveral

Troszkę się zaniepokoiłem że nie będę miał gdzie rozstawić statywu itp., ale szybko okazało się że ludzie są jak lemingi i nie idą tam gdzie jest najlepszy widok, ale tam gdzie idą inni. W związku z czym poszedłem w miejsce z dobrym widokiem, które było raczej puste. Widok na rakietę był dość przyzwoity:

Rakieta Delta II z satelitami GRAIL na wyrzutni LC-17 widziana z Jetty Park, Cape Canaveral

Ludzie stale nadchodzili i robiło się coraz ciaśniej:

Ludzie idą oglądać start
Jak sardynki… 

Najróżniejsze służby patrolowały okolicę:
Policja patroluje port
US Coast Guard też patrolował port
Byliśmy także obserwowani z powietrza
Niestety ze startu nic nie wyszło – w czasie pierwszego okienka pogoda była jeszcze w miarę dobra, ale podobno wiatr był za mocny. A potem dość gwałtownie nadciągnęły ciężkie chmury i nawet nie próbowano startować w drugim okienku. Część ludzi oddaliła się leniuchować na plaży, a autor pojechał do domu 🙁
Plażowicze
Marek Cyzio Opublikowane przez: