Kalifornia zrobiła psikusa SpaceX

Rada miasta Hawthorne w Kalifornii zgodziła się na budowę bloku na rogu ulicy naprzeciwko SpaceX. Lokalizacja jest okropna – na jednym rogu mamy fabrykę rakiet, na drugim centrum dystrybucyjne Amazon, zaraz obok aktywną bocznicę kolejową. Do tego SpaceX do tej pory wynajmował cześć ziemi na której ma powstać blok jako parking dla swoich pracowników. To mniej więcej tam SpaceX robił dziury w ziemi testując nową maszynę do drążenia tuneli. Teraz trzeba będzie to pewnie zasypać.

Jak możecie sobie wyobrazić zbudowanie apartamentów natychmiast utrudni życie wszystkim firmom w okolicy – jak tylko pojawią się mieszkańcy to zaraz zaczną się skargi na hałas w nocy itp. co znacząco utrudni pracę SpaceX (i nie tylko). Do tego same apartamenty będą w standardzie który raczej będzie dla mało zamożnych wynajmujących – pracownicy SpaceX raczej w nich nie zamieszkają. Apartamenty mają być małe (mniejsze niż minimalna powierzchnia do tej pory wymagana przez miasto) i z ograniczoną ilością miejsc do parkowania.

Oczywiście dla mnie to dobra wiadomość. Im bardziej utrudnia się życie SpaceX w Kalifornii tym większa szansa że Musk się w końcu wkurzy i przeniesie fabrykę BFR na Florydę.

Marek Cyzio Opublikowane przez: