Edycja – kalkulator trajektorii NASA pokazuje że najlepszym momentem do wysłania takiej misji jest 10 maja 2018 a potem 25 maja 2018. Inne daty powodują że ilość paliwa potrzebnego na lot gwałtownie rośnie.
Edycja 2 – okazuje się że osłona termiczna Dragona najprawdopodobniej będzie wymagała modyfikacji. Materiał z którego jest zrobiona jest w stanie wytrzymać znacznie większe ilości energii niż są spodziewane przy lądowaniu. Problemem może być jednak materiał wypełniający szczeliny – do niedawna nie było materiału który wytrzymał by większe ilości energii niż przy hamowaniu z niskiej orbity okołoziemskiej. Właśnie z tego powodu Orion ma osłonę termiczną z AVOCAT’u a nie PICA. Nie jest jasne czy rozwiązano ten problem, czy Dragon będzie musiał zostać wyposażony w osłonę z AVOCAT’u. Rozmiar osłony jest zbyt duży żeby zrobić ją z monolitycznego kawałka PICA. Jednak NASA udało się zrobić materiał wytrzymujący wejście w atmosferę Marsa – MSL miał właśnie wieloczęściową osłonę z PICA i jak wiecie przetrwała ona. Więc pewnie SpaceX będzie musiał jedynie dokonać zmiany materiału wypełniającego szczeliny i Dragon może lądować na Marsie.
Innymi problemami jest komunikacja i zasilanie. Dragon będzie musiał zostać wyposażony w znacznie większe anteny komunikacyjne niż obecnie a także zdecydowanie większe baterie słoneczne. Zarówno takie do produkcji prądu w czasie lotu, jak i takie do produkcji prądu po wylądowaniu. Do tego drugiego celu może teoretycznie zostać wykorzystany generator jądrowy, ale NASA się raczej na to nie zgodzi – Falcon Heavy nie jest wystarczająco bezpieczną rakietą żeby ryzykować skażenie.
Edycja 3 – umowa między NASA a SpaceX (a właściwie to jej aneks). NASA pomoże SpaceX w:
- komunikacji między Dragonem a Ziemią (korzystając z NASA Deep Space Network)
- nawigacji i zaprojektowaniu trajektorii
- analizie i projektowaniu systemów wejścia w atmosferę, hamowania w atmosferze i lądowania
- ogólnych zagadnieniach związanych z misjami i urządzeniami do misji międzyplanetarnych
- ogólnych zagadnieniach związanych z zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniem Marsa