Mało aktualizacji ostatnio

Czytelnicy pewnie zauważyli że od pewnego czasu jest troszkę mniej aktualizacji na blogu. Powody są dwa – po pierwsze po prostu niewiele się dzieje. Trochę się ruszy za tydzień, kiedy to SpaceX wystrzeli następnego Falcona 9 i miejmy nadzieję że w końcu uda się wylądować na barce. SpaceX też jakoś nie wypuszcza żadnych ciekawych plotek, ostatnia jaka się pojawiła to to że będą przeprojektowali nogi rakiety żeby były lżejsze, mocniejsze i rozkładały się prędzej. 
A drugi powód jest trochę osobisty. Kilka miesięcy temu zakupiłem drugi dom przy plaży w celu wynajmowania go turystom. I niestety każda wolna chwila od trzech miesięcy oznaczała remontowanie tego domu. Pracy było sporo, bo dom, choć dość nowy (2006) to był bardzo zapuszczony. Dla ciekawskich – samodzielnie ułożyłem podłogę w dwóch pokojach + zrobiłem schody. Jednak w końcu prace dobiegły końca a ich efekty można zobaczyć na jednej z trzech stron specjalizujących się w ofertach domów na wynajem: HomeAway, Airbnb oraz FlipKey.
Dla miłośników techniki mam ciekawostkę – mogę zdalnie sterować zamkami (zmiana kodu, otwieranie, zamykanie), termostatami w klimatyzacji oraz światłem (na razie tylko w kuchni, ale są plany rozszerzenia tego). Mam także na bieżąco informacje o temperaturze i wilgotności w domu. Wszystko dzięki nowej technologii znanej pod nazwą Z-Wave. Używa ona sygnałów radiowych o niskiej częstotliwości (900 MHz) i małej mocy, co pozwala na użycie jej w urządzeniach zasilanych bateriami (np. zamki). Całością steruje urządzenie o nazwie Wink Hub. Możliwości tego systemu są niesamowite, ilość różnych kontrolerów pozwalających na sterowanie najróżniejszego rodzaju produktami oraz czujników pozwalających wykrywać najróżniejsze zdarzenia jest wręcz zdumiewająca. 
Z powodu tego domu (a także z powodu FPCON Bravo który to blokuje mi dostęp do bazy) przygotujcie się na to że zdjęcia startu Falcona 9 będą gorsze niż zwykle – chcę sfotografować jego start z balkonu, by móc pokazywać potencjalnym wynajmującym jak to widać. 
Marek Cyzio Opublikowane przez: