Ocean Racer w Port Canaveral

Dziś o relatywnie nowej atrakcji jaką można zaliczyć w Port Canaveral – Ocean Racer. Jest to przejażdżka szybką łodzią po oceanie wzłuż brzegów Cape Canaveral, Port Canaveral i Cocoa Beach. Jako że nadal przebywają u mnie goście z Polski, to postanowiłem ich zabrać na tą wycieczkę.

Łódź odpływa z Port Canaveral; po wysmarowaniu się wręcz nieludzkimi ilościami olejku do opalania, zajęliśmy miejsca na samym przodzie łodzi i ruszyliśmy z nadzieją wielkiej przygody.

Jako że sam port to tzw. „no wake zone” = trzeba płynąć możliwie powoli, to początek wycieczki jest raczej nudny – łodź mruczy i posuwa się w raczej żółwim tempie przez cywilną część portu. Ale jak akurat dojedziemy do części gdzie może stać jakiś okręt podwodny, to łódź ostro przyspiesza i nie można sobie popatrzeć. Rzeczywiście ten Ocean Racer jest dość szybką łodzią – wg. załogi prędkość z jaką się poruszaliśmy przekraczała 60 km/h. W niskiej, otwartej łodzi to naprawdę przyjemne uczucie – można zrozumieć dlaczego psy lubią wystawiać głowę przez okno samochodu.

Wycieczka początkowo wiedzie nas troszkę na północ, mniej-więcej na wysokość LC-17. Można sobie tam zrobić zdjęcie „z tłem”. Potem łódź zawraca i jedziemy na południe – aż do Coconuts on the Beach w Cocoa Beach. Po drodze kapitan próbuje znaleźć jakieś ciekawe (czytaj duże) okazy fauny oceanicznej. Myśmy nie mieli za wiele szczęścia, ale widzieliśmy kilka sporych delfinów, niektóre z bardzo bliska, trochę płaszczek i tyle.

W drodze powrotnej osoby które usiadły z tyłu dostają darmowy prysznic wodą morską – kapitan uczciwie przed tym ostrzega, więc można uciec. Ale jak się nie ucieknie, to seria ostrych zakrętów powoduje że jesteśmy mokrzy od stóp do głów.

Cała wycieczka trwa 90 minut z czego dobre 20 to wleczenie się po Port Canaveral w prażącym słońcu.

Czy warto? Wycieczka kosztuje $45 od osoby – raczej bardzo drogo. Ale oczywiście w miejscach typu Grupon.com czy LivingSocial.com można znaleźć kupon na 50% zniżki. Za $23 moim zdaniem warto, choć nadal nie jest to jakaś wspaniała atrakcja – okolica oferuje tyle różnych atrakcji że ta się niczym nie wyróżnia z tłumu.

Poniżej kilkanaście zdjęć z wycieczki.

Statek Orlando Princess wypływa na połów ryb

Ocean Racer zacumowany

Widok na moją ulubioną restaurację w Cape Canaveral – Fish Lips

W porcie panuje spory ruch

Statek Victory Casino – można nim pojechać na darmową wycieczkę

Dźwig który służy do wyciągania i wkładania nuklearnych pocisków Trident z okrętów podwodnych

LC-17

Eastern Processing Facility

Port Canaveral

Taki ciekawy samolot widzieliśmy

Cocoa Beach Pier

Załoga

Płaszczka

Coconuts on the Beach

Wszyscy umęczeni upałem

Jetty Park

Marek Cyzio Opublikowane przez: