Poleciał!

Mam zdjęcia, nie mam jak ich zamieścić (cholerne Apple!!!)

Reentry burn. 

Lądujemy!

Wyglada ze będę musiał jechać do portu robić zdjęcia resztkom F9 🙁

Musk potwierdził. Ciekawe ile zostało z rakiety i czy bedzie dziura? Na szczescie następny lot ma byc z lądowaniem na platformie – mają czas by zacerować dziurę w barce. 

Musk poinformował także ze pracują nad rozwiązaniem które pozwoli na bezpieczne lądowanie nawet gdy jeden z silników nie osiągnie pełnego ciągu. Czyli pewnie to było przyczyną dzisiejszej próby przedziurawienia barki. 

No i najnowsza wiadomość od Muska – rakieta przywaliła w barkę bardziej niz jakiekolwiek lądowanie do tej pory. Biorąc pod uwagę to że SES-9 zrobił w barce brzydką dziurę, to należy się spodziewać jeszcze brzydszej dziury tym razem. Na szczescie barka nie zatonęła. 

Film z dziurawienia barki ma sie pojawić niedługo, jak SpaceX dotrze na pokład i ściągnie dane z kamer (zakładając ze sa jeszcze jakieś kamery po eksplozji). 

I jeszcze mała statystyka lotow SpaceX – jak do tej pory firma wystrzeliła 26 Falconow 9 z czego jeden się rozleciał w powietrzu a jeden zgubił po drodze silnik (ale doleciał na orbitę). Z ośmiu lądowań na barce tylko trzy były udane a dwa zrobiły dziury. No i oczywiście było jedno udane lądowanie na LZ-1. 

Hmm, obejrzałem jeszcze raz webcast i moim zdaniem nie należy oczekiwać dziury – przez moment widać płonącą, ale stojącą na nogach rakietę. Więc co najwyżej upadła i wybuchła. Upadek dziury by nie zrobił. 

Zdjęcie z aparatu obrobione na iPhone 🙁

Marek Cyzio Opublikowane przez: