SLS ma pierwszeństwo?

Pojawiła się informacja że start Axiom-1 i test WDR SLS’a są obecnie zaplanowane na ten sam dzień. Oczywiście wszyscy zakaldaja ze któreś z tych dwóch się opóźni i nie będzie przeszkadzało drugiemu. Ale jakby tak się złożyło że oba będą gotowe na 3 kwietnia to pierwszeństwo ma SLS i Axiom-1 będzie musiał poczekać.

W prima aprilis Axiom-1 planuje crew dress rehersal – mam nadzieję że Falcon 9 nie wykręci im jakiegoś głupiego dowcipu.

Axiom ma podobno już wszystkich klientów na misje 2 i 3 oraz polowe kapsuły w misji 4 – zostały jeszcze dwa wolne miejsca jeżeli któryś z czytelników trafił szóstkę w Totka i chce lecieć do ISS. Axiom-2 ma być krótki ale Axiom-3 i 4 maja być po 30 dni.

O opóźnieniu w przyznaniu decyzji środowiskowej dla Boca Chica pewnie już słyszeliście – tak jak pisałem wcześniej opóźnienie było przewidywane. Jak na razie nie zagraża to harmonogramów SpaceX – booster 7 nadal nie jest gotowy (dziś się wychylał z hangaru ale szybko wrócił). Tym razem mamy opóźnienie do końca kwietnia. Jednak jak nie będzie decyzji w maju to może to zacząć negatywnie wpływać na plany SpaceX.

Marek Cyzio Opublikowane przez: