Starlink V2 i astronomowie

Astronomowie są coraz bardziej przerażeni pomysłami SpaceX. Satelity Starlink V1.5 nie mają już tej zasłonki które miały v1.4 i podobno są znacznie jaśniejsze. Ale to nic w porównaniu z V2.0 które maja być znacznie większe od V1.x a przez to też będą jeszcze bardziej przeszkadzały w obserwacjach.

To nie jedyny problem SpaceX i Muska. Inny problem jaki się dziś pojawił to duży pozew zbiorowy przeciwko Muskowi, SpaceX (?) i Tesli (?) – ludzie którzy stracili dużo kasy na Dodgecoin pozwali te trzy podmioty o jakieś gozyliony dolarów twierdząc że zostali oszukani przez Muskowe zapewnienia że Dodgecoin to coś w co można inwestować. Jak pewnie wiecie Dodgecoin okazał się sporym oszustwem i w tym momencie posuwa się szybkim krokiem w stronę zniknięcia.

W przypadku pozwów zbiorowych zwykle kończy się na ugodzie, więc spodziewam się że Musk, SpaceX i Tesla będą musiały wysupłać trochę kasy za jakiś czas. To może być szczególnie trudne w przypadku Tesli która nakupiła sobie Bitcoinów po wygórowanej cenie i teraz traci na nich setki milionów dolarów – w tym momencie straty szacuje się na pół miliarda dolarów a to dopiero początek spadków tej kryptopiramidy – przewiduje się cenę bitcoin poniżej $10K w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W sumie przykre co się dzieje – Musk ze zbawiciela świata i geniusza finansowego coraz bardziej staje się pośmiewiskiem i czarną owcą. Oskarżenia o napastowanie seksualne, list pracowników SpaceX, pozwy – wszystko to nie wyglada dobrze.

Marek Cyzio Opublikowane przez: