
SpaceX planuje rurociąg doprowadzający metan z portu do Starbase i oczywiście ma się on nazywać Starpipe. Prace mają się zacząć już niedługo a rura ma być gotowa w styczniu 2027. To ma być poważna rura – o średnicy 16 cali (czyli taka nieduża pizza lub dwa banany) co wskazuje na ambitne plany znaczącego zwiększenia tempa lotów – taka rura jest zdecydowanie za duża jak na 25 lotów rocznie na jakie ma obecnie zezwolenie SpaceX.
Myślę że firma będzie musiała zrobić coś podobnego w KSC / CCSFS, na szczęście port ma już terminal i wielkie zbiorniki LNG więc będzie mniej infrastruktury do zbudowania. Ale na razie czekają nas podobne jak w Boca Chica konwoje ciężarówek dowożących ciekły LNG do LC-39A i LC-37.